Како да додадете француски шик во вашата гардероба?
Постои мислење дека француските жени имаат вроден беспрекорен вкус.
Парискиот стил е едноставен во исто време.

Најдовме 5 омилени летни трендови кои се многу лесни за интегрирање во вашата гардероба.

Французинките не ги бркаат најновите трендови, нема да видите масивни патики на Баленсијага или дуксери на нив.

Но, винтиџ стилот, тој е задолжителен елемент на стајлингот. Романтичните блузи со обемни ракави подеднакво ќе одговараат на вашите омилени фармерки и летни здолништа.

Плетени торби – составен дел од гардеробата на Парижанките уште од времето на Џејн Биркин.

 

Облечете фустан од лесна ткаенина – Неверојатно елегантно и удобно решение за лето – преклопен фустан со интересен принт. Овој модел е и романтичен и секси. Фустанот мора да биде со дезен на ситни цветови.

Свилените марами се незаменлив летен додаток што ќе го зачини дури и нај основниот изглед со нови бои. Ако врзете свилена шарпа, не само што ќе добиете уникатен изглед, туку и ќе ја заштитите косата од директна сончева светлина.

 

Масивни рамки – Летните очила за сонце не се каприц туку неопходност. Исклучително е тешко да се замисли Французинка без масивни очила за сонце. Ова лето одберете очила со масивни рамки, формата не е важна – изберете оној што ви одговара.

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваТорбите од макраме – свежен летен тренд!
Следна објаваОва лето носиме црвени фустани!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ