Ова лето, ткаените торби се еден од главните трендови …

Но, особено меѓу нив, се издвојуваат торбите изработени со техниката макраме, која е

добро позната на постарата генерација.

Се издвојуваат со својата леснотија и необично ткаење. Значи, ова е можност да го погледнете новиот моден додаток или да го направите сами.

Се комбинираат одлично со летни платнени фустани или облека за плажа, како и со панталони или машки блејзери.

СПОДЕЛИ
Претходна објава-Конкурс за млад уметник- Национална Галерија на Македонија
Следна објава5 трендови кои Парижанките ги обожуваат!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ