Наместо со ревија пред публика, Dolce & Gabbana дигитално ги претстави колоритните парчиња инспирирани од италијанскиот начин на живот.

Доловувајќи на суштината на италијанските лета, особено на одморите од 50-тите и 60-тите години, со секоја креација, Dolce & Gabbana целат да го оживеат концептот „Bella Vita“ (Убав живот).

Погледнете ја високата модна колекција насловена „Патување низ италијанската убавина и љубов“  на дизајнерското дуо.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваDior Couture ја претстави својата нова колекција на еден поинаков начин
Следна објаваТорти кои раскажуваат приказна
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ