Сочни портокали во бујна медитеранска градина и боја на сонцето кога заоѓа, создаваат композиција со која ќе биде инспирирана најтоплата и најживописна палета на летни бои.
“Tangerine, tangerine, living reflection from a dream”, Лед Цепелин исто така пееја во 1970 година и директно нашите мисли одат кон оваа портокалова боја која ја видовме во колекциите пролет / лето 2020 година, кај Валентино, Прада, Том Форд,  и Боттега Венета.

Портокаловите нијанси ја издвојуваат бохо-шик естетиката од 70-тите години и го освежуваат летниот изглед. Осмелете се со монохроматски изглед или да ја комбинирате со други бои како што се бела, црна, сина и златна боја.

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваБел фустан е хит на Инстаграм!
Следна објаваDior Couture ја претстави својата нова колекција на еден поинаков начин
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ