Не можеме да ја замислиме летната сезона без него … Макси, мини, бохо, елегантен, спортски, асиметричен, со тантела, од свила… БЕЛ ФУСТАН!
Доволно елегантен и ненаметлив, белиот фустан остава впечаток на чистота и пред сè шарм.
Како парче облека што ја „носи“ целата комбинација, доволно е еден атрактивен детаљ за да ја комплетирате вашата модна летна приказна.

За дневни варијанти, тоа може да биде сламена шапка со голем обод, а за летните вечери изберете ефектен накит и високи потпетици.

Кога имате дилема што да облечете денес, започнете го летниот ден со бел фустан во кој ќе се чувствувате женствено и полетно.

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНовата раскошна колекција Chanel couture не носи во светот на гламурот и екстраваганцијата
Следна објаваБоја која секогаш потсетува на лето!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ