Како што пополека почнаа да се отвораат повеќе европски градови, Диор внимателно ја претстави својата колекција Dioriviera, со тема – плажата во центарот на вниманието …

За летото 2020 година, моделите Натали Лудвиг, Алаја Хидес и Илона Десмет се појавуваат на фотографии покриени во сончевите зраци.

Фотографот Памела Хенсон беше задолжена за снимање на лежерните сцени, каде што фокусот е ставен на шик модните парчиња.

Креативниот директор на брендот, Марија Грација Кјури, создаде интересни дизајни.

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваКендал Џенер во новата кампања на Брбери!
Следна објаваСовршено модерна вила во Кина!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ