Кендал Џенер се најде во центарот на вниманието во новата кампања Burberry TB Summer Monogram 2020 …

Супер моделот фотографиите од кампањата ги фотографираше со својот домашен компјутер, додека носеше смели дизајни и елегантни силуети.

Претставувајќи се во природна светлина, Кендал ги облече комбинациите на бодија, дуксери, костими за капење и торби. Покрај фотографиите, кампањата се состои и од краток филм, кој е создаден од Ник Најт со помош на CGI, а претставена е во скејт-парк и во базен.

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваПрактични и одлични вежби кои даваат резултати
Следна објаваШик и заводлива – новата колекција Dioriviera!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ