Љубителите на минимализмот и едноставноста во облекувањето нема да излезат надвор од нивната безбедна модна зона така лесно, па без оглед на летните трендови, тие остануваат верни на црната боја.

Сигурни сме дека секој од нас има барем едно црно парче во нашата гардероба, а најчесто станува збор за мал црн фустан кој како вистински класика совршено се вклопува во скоро за секој стил. Предноста на неутралната палета на бои е што не можете да погрешите и лесно може да се вклопи во сите прилики, од едноставна прошетка низ градот, до оние малку поелегантни прилики, кога сакаме да го прикажеме нашето најдобро издание. Исто така, црните модни парчиња можат да се комбинираат едни со други во огромен број на различни начини, а тие се исто така одлична основа во некои други, можеби и малку поигрливи комбинации. Црната ќе донесе доза на елеганција и впечаток на уредност на сите наши модни изданија, а подолу издвоивме неколку модни црни парчиња.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваОдмор без коронавирус: Прогласени се најбезбедните плажи во Европа!
Следна објаваSenetil de las Bodegas, мал шпански град кој живее под карпи
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ