Со размислувањата за одмор и залезите на сонцето, модната куќа H&M ја претстави својата летна колекција H&M Home.
Летната колекција носи чувство на егзотични места и мирис на немирен океан во нашиот дом. Летото е пред нас и бидејќи сè уште не сме сигурни каде и како да одиме на одмор заради коронавирусот, ајде да направиме амбиент на тропска градина и боите на океанот во нашиот дом.

На балконот, тераса или во градина можеме да создадеме вистински тропски одмор. Во новата колекција за ова лето, ќе најдеме разнобојни крпи, корпи, саксии и мали додатоци кои ќе го осветлат нашиот појадок на масата.
Палетата на сини и розови нијанси, како и природната зелена боја на листовите на палмите, ќе ја донесе свежината на летото и ќе ве однесе на патување од соништата.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваБели и шик – омилени торби на летната сезона!
Следна објаваБарбери ја лансираше колкецијата есен 2020!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ