H&M има прекрасни костими за капење, кои можете да ги облечете наместо популарниот “топ”.
Сигурни сме дека ова лето ќе излезете по баровите или клубовите на плажа, а сите знаеме како тоа може забавно да заврши! Ако немате костим за капење, честопати со облека ќе влезете во најблискиот базен или во езеро/море, така што најдобрата опција е да го носите за секој случај!

Можеби ви изгледа необично, но дефинитивно можете да го носите костимот за капење како топ и да изгледате многу стилски. Се разбира, поважно е да се избере добар крој, принт и материјал, затоа што сè друго ќе изгледа малку ефтино (сјајна пластика, нападни камења …).

 

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЕлегантен пентхаус на млада брачна двојка!
Следна објаваСовети за здраво смути!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ