„Хармоника здолништата“ кои внесуваат женственост во модните комбинации се вратија на модната сцена. Нив можете да ги комбинирате за секоја пригода – за да создадете лежерни и урбани стајлинзи за излегувањата на кафе или на прошетка, или пак, можете да ги вклопите во вашите деловни аутфити.

Со високи потпетици или со патики, со краток горен дел или со кошула, со памучна или со свилена маичка… Комбинациите со плисирани здолништа се безброј.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНеверојатен нов стадион никнува во Кина
Следна објаваСвеќите како уметнички декорации и примамливи сензуални мириси!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ