Тоа е облека која можете да ја комбинирате во уникатен изглед или да ја користите одделно, но секогаш во нов “mix& match”.

Кога зборуваме за новиот тренд „co-ords“, треба да се потенцира дека ова не е новост во светот на модата, тоа е посебна облека (две или три работи, обично со ист принт  или идентични нијанси) кои можат да се носат како еден изглед за целосен ефект или комбинирајќи ги со други предмети кои се веќе присутни во нашата гардероба.

Ова лето, многу брендови беа инспирирани од овој стил и претставија одлични комплети во романтичен и боемски стил, кои се идеални за летните денови. Совршени за пролет и лето, претставени се парчиња со оригинални отпечатоци кои ќе можете да ги комбинирате на различни начини.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваБелиот фустан е еден од водечките трендови во сезоната!
Следна објава#Истражуваме #ЛетоBоМакедонија #АрхеолошкиЛокалитети
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ