Белиот фустан е совршен избор за жешкитe летни денови, а ние ви ги носиме нашите омилени подолу.
Со својата едноставност, белиот фустан е најисплатливо трендовско парче и чисто платно на кое можете да создадете најразличен изглед.
Како совршена алтернатива на малиот црн фустан, белиот фустан доаѓа во најразлични модели. Класичен, во стил на кошула, “wrap” или романтично украсен, со тантела и волани, белиот фустан мора да го има секоја сезона, пролет / лето.
Малиот бел фустан е парче облека што секогаш треба да го имате …

СПОДЕЛИ
Претходна објаваСламени шешири – главен детал за летните денови
Следна објаваТренд: лето 2020 – „co-ords“ oдделенo, но заедно!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ