Ниту една сезона не носи толку многу промени во плакарот како летото.

Во текот на летото, покрај едноставноста, важна е и функционалноста на модните парчиња, поради што шапките од слама се главниот избор!

Сламената шапка на шармантен начин не штити од сонцето ја крие чува нашата коса. Ние, издвоивме неколку сламени шапки кои секако ќе станат дел од вашиот летен стил.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваКако се носат XXL кошулите оваа сезона!
Следна објаваБелиот фустан е еден од водечките трендови во сезоната!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ