Асиметричните и комотните кошули ги заменија строгите и веќе станаа основен елемент на женската гардероба.
Кошулите со машки крој се здобија со голема популарност благодарение на Марлен Дитрих.

За тековната сезона, овие кошули блескаа на ревиите на многу познати брендови. Мора да кажеме дека инвестирањето во обична кошула е секогаш вистински чекор затоа што можете да ја носите на неколку начини и секогаш да изгледате модерно, а во исто време да се чувствувате удобно.
Учиме како да комбинираме XXL кошули ова лето по примерот на sездите на уличниот стил.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНа седмо небо: Џиџи Хадид во тотален изглед од машката колекција на Луи Витон!
Следна објаваСламени шешири – главен детал за летните денови
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ