Најубавиот костим од колекцијата „Рај на Земјата“ …
Колекцијата на Вирџил Абло, која ја видовме на Модната недела за мажи, беше наречена „Рај на Земјата“, а нејзината квинтесенца беа костуми кои изгледаа како да го отсликуваат прекрасното летно небо.

Џиџи Хадид беше забележана во прекрасен „небесен“ комплет во Париз. Како наслов на фотографијата, веднаш видовме неколку наслови од песните, од Walkin’ on cloud nine до Moving to cloud nine.

Мора да признаете дека ваквиот стајлинг ќе ве развесели дури и за време на повеќето облачни и сиви денови, а можете да одите повеќе од еден километар во високите чизми со удобни потпетици, што е потврдено со натписот на една од чизмите: „for walking“.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЗошто не треба да се споредувате со пријателките?
Следна објаваКако се носат XXL кошулите оваа сезона!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ