Ова лето, бохо стилот ја зазема една од главните позиции меѓу актуелните трендови.
Дизајнерите демонстрираат не само секојдневни фустани инспирирани од боемската естетика и духот на авантура, туку и венчаници кои комбинираат леснотија, релаксација и романса.
Свадбени фустани изработени од природни ткаенини со паднати раменици или проsирни ракави, украсени со низи од рози или деликатна тантела украсена со цветни пупки се најдобриот избор за модерни невести кои сакаат да се чувствуваат како самовили.

Погледнете модели од Temperley London, Berta Bridal, Daalarna Couture и Oscar de la Renta.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваСандали на Софија Вебстер со крилја на пеперутка!
Следна објаваЗошто не треба да се споредувате со пријателките?
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ