За лесен чекор …

Можеби најпрепознатливите сандали на Софија Вебстер со детали од крилја на пеперутка се на вашиот список на желби. Меѓу новите производи се и еднобојните моделите, како и моделите изработени во неонски нијанси кои потсетуваат на егзотичната Лепидопера.

Најблиску до реалноста се црните кожни сандали со нежна розе боја и шема која ја повторува бојата на пеперутките – во такви чевли не може да има други потези – освен летање.
Идеални сандали во кои нема да поминете незабележани на ниту една забава во текот на пролетните и летните сезони.


Сандалите Кјара 85 можат да се купат на sophiawebster.com

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНајвкусните видови и најдобри начини за конзумирање на чај
Следна објаваВенчаници во бохо стил за лето 2020!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ