Порано зборувавме за најмодерните фустани, здолништа и панталони за оваа сезона, но сега е време да размислиме за најдобрите чевли. На крајот на краиштата, добро избраниот пар чевли или сандали ќе ви помогне да ги поставите вистинските акценти и да создадете модерен стил.

Ова лето ви нудиме да изберете сандали со тенки ремени, модели во духот на 1970-тите, елегантни модели со спектакуларни токи, сандали со мала пета …

Ова се најмодерните чевли од сезоната пролет / лето 2020 година – погледнете како sвездите на стилот ги носат и инспирирајте се …

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваКолку е здраво да се јаде замрзнато овошје и зеленчук?
Следна објаваFlame Scarlet ја избра Pantone како нај храбра боја на сезоната!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ