Дали сакате да имате гламурозна гардероба? Ова е бојата за вас: дозволете си да бидете заведени од нај храбрата нијанса на сезоната.
Жива, енергична и страсна боја е токму она што е потребно за да се започне одново со вистинското расположение, по овој долг и исцрпувачки карантин.

Црвената нијанса Flame Scarlet ја избра Pantone помеѓу најслатките нијанси во 2020 година, а веќе е подготвена да ја „осветли“ вашата пролетна облека, давајќи и многу гламур на целата гардероба.

Од друга страна, црвената, гарантира одлучувачки и софистициран допир дури и на нај едноставната облека.

Од блуза со карнери до плисирано здолниште, од панталони до елегантен фустан од платно, па се до сандали и кожни ремени. Не пропуштајте ги најубавите парчиња во нијанси на Скарлетно црвена!

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНајмодерни чевли за пролет / лето 2020 година!
Следна објава#Истражуваме #ЛетоBоМакедонија #Струга
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ