Дали сте подготвени да ги покажете зглобовите?

Панталони, оние кои нежно ги откриваат женските зглобови, се враќаат за да нè освојат и дадат елегантен допир на нашата гардероба.

Овој модел на панталони се носи во текот на целата година, но според наше мислење,  во текот на летото можеме подобро да ги комбинираме со гламурозни сандали, рамни мокасини и папучи или со нашите омилени патики за удобен и секојдневен шик изглед.

Накратко, комбинации има многу и ги задоволуваат вкусовите на секоја дама.

Како и многу модели предложени за пролет/лето 2020: тесни или широки, со низок или висок струк, тексас или многу елегантни од жакард или еднобојни. Се обложуваме дека сигурно ќе ги најдете оние што се најпогодни за вас?

СПОДЕЛИ
Претходна објаваДенес се одбележува Меѓународниот ден на Музеите
Следна објаваЕнтериер: Портокалов кауч во ентериерот!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ