Сега е „времето“ кога многу брендови прават попусти и промоции на дел од тековната колекција, во овој случај пролет / лето 2020 година.

Меѓу нашите фаворити е и Mango, шпанскиот бренд која ни дава феноменален изглед во секое време, од слободното време до елегантни церемонии.

Се разбира, некои од нас се уште остануваат дома во овој период, но зошто да не се спротивставиме на искушението и да го искористиме слободното време со купување на некои од задолжителните летни парчиња на Интернет, кои секогаш ќе ви бидат при рака? Да, добро разбравте!

Станува збор за класична облека и модни додатоци кои никогаш не излегуваат од мода, од класичен беж тренч мантил до цветен миди фустан, од кошула и фармерки до софистициран комбинезон. Во понудата се и пар велур чизми од антилоп со удобни потпетици.

 


Не чекајте и побрзајте: некои парчиња ќе бидат распродадени наскоро!

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЛето 2020: тренд – сандали како парче накит!
Следна објаваЗдрав корнер: Што се случува со телото кога јадете јагоди?
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ