Модната куќа „Гучи“ претстави нова рекламна кампања која е посветена на минатото, но многу важно време во животот на секоја личност – детството.
Во првите години од животот, ние сме неверојатно блиски со природата, го гледаме нашиот најдобар пријател во секој пајак и гулаб, можеме искрено да уживаме во едноставни работи како што се капки роса по дожд или налети на ветер.

Според креативниот директор на Гучи, Алесандро Микеле, за возрасната личност со стекнатото искуство и знаење, многу е важно да не ги изгубите тие спомени. Ве поканува да поминете што повеќе време на свеж воздух, да комуницирате и да станете дел од реалниот живот.

СПОДЕЛИ
Претходна објава/ Малите суштества од Карантина /–КУЛТУРА ВО ВРЕМЕ НА КОРОНА
Следна објаваМода: Kако се носи бела кошула оваа сезона!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ