Бела кошула – најсестрано парче облека

Овој елемент од гардеробата секогаш ќе најде соодветна примена. Може да се комбинира со панталони или омилените фармерки, тесен фустан или кожни панталони како и со омиленото миди здолниште – главната работа е да не се плашите да експериментирате.


Од година во година, модните инфлуенсерки ширум светот демонстрираат нови стилски техники како да се носи безвременскаа бела кошула.
Собравме 25 најинтересни и свежи предлози.

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваМода: Gucci – Каде отиде детството: рекламна кампања есен 2020 година?
Следна објаваОбјавена книгата „ВО ВРЕМЕ НА ЕПИДЕМИЈА“ од Паоло Џордано
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ