Секоја сезона се појавува барем еден моден тренд или одредено парче облека, за кое трендестерите лудуваат, буквално, а потоа ги гледаме на секој чекор и на сите социјални мрежи.
Оваа сезона е дефинитивно карирана јакна со џебови ќе послужи како совршено парче во преодниот период од зима во пролет. Најпопуларна е таа која доаѓа во боја на лавандата.


СПОДЕЛИ
Претходна објаваФестивал на храна во Дубаи – од 26 февруари до 14 март!
Следна објава„Gaultier Paris“- наскоро со нови детали за новиот проект!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР