92-то доделување на наградите Оскар се одржа синоќа во Холивуд, наградувајќи многу актери со златна статуетка. Но, ние воедно ги пратевме и фустаните во кои продефилираа sвездите.
Оскарите се познати како најгламурозна церемонија на доделување награди каде сите посетители одат еден чекор подалеку, изгледаат свечено, убаво, но и забележливо.

Покрај фустанот, акцентот на модните критичари е секогаш на луксузниот дијамантски накит кој може да го воздигне или целосно да го уништи впечатокот на Оскраовскиот изглед.

Целиот холивудски крем прошета по долгиот црвен килим и позираше на многу фотографи, а во нашата галерија ви ги прикажуваме најдобро облечените дами.

СПОДЕЛИ
Претходна објава8. Модна ноќ на невести во Скопје: Што понудија дизајнерите за новата сезона?
Следна објаваЗошто треба да ги вклучите морски алги во секојдневната нега на кожата!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР