Со оригиналниот дизајн на старата карта за навигација…

За својата колекција есен 2020 година, најновиот асортиман на Барбери ја доловува модната свест на целиот свет. Рикардо Тиши го вгради мотивот на старата мапа за навигација во опсегот на овој асортиман, како што се свилени здолништа, луксузни блузи и марами.

Проширувајќи ја понудата и на вечерната гардероба, Тиши дизајнираше нови вечерни одела за мажи, како и шик розе плисиран фустан со должина до колената, со средновековни ракави за жени.

Клучните парчиња од изборот на јакни и палта се претставени со графичка наметка со златен ланец наместо ремен, како и свилен капут.

Познатото ТБ лого на овој бренд дизајнирано од Питер Савил се наоѓа на цела низа торби и е отпечатено со црвени детали.

Целата колекција можете да ја видите во нашата галерија.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваКласично сина – боја на 2020 година
Следна објава5 трендови како да ја претворите вашата куќа во еко-пријателски дом
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР