Пречекот на Новата година е време исполнето со радост, љубов и исчекување.

Празниците низ целиот свет се поврзани со топла семејна атмосфера, блиски пријатели, долгоочекувани одмори и прекрасни подароци.

Во новогодишната кампања, H&M ве поканува да застанете за момент и да уживате во обичните, на прв поглед, многу важни моменти. Во новата колекција H&M можете да најдете облека за секое расположение и прослава. Сите парчиња изгледаат елегантно и лежерно во исто време, а исто така лесно се комбинираат едни со други.

Традиционално, H&M ја сними новогодишната реклама во која се прикажани сцени од животот на разни луѓе за време на празниците.

Меѓу хероите во кампањата се фудбалерот Рахим Стерлинг со семејството, моделите Андреа Диакону и Хана Фергусон, готвачот Маркус Самуелсон со сопругата и други…

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваH&M ја започна програмата за вработување мигранти!
Следна објаваBottega Veneta pre fall 2020: Нови хит чевли и необични фустани!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР