Едноставни решенија од модните писти …

Повеќеслојна облека

Најефективен начин да избегнете студ на отворен или во затворен простор: Облечете се во неколку слоеви, додадете ролка под џемперот и волнен блејзер под капутот.

Волнено здолниште

Доколку сакате женствено облекување, одберете миди-модел веднаш над глуждот од густ твид, волна или кашмир. Ова здолниште ќе се спари добро со високи чизми во стилот од 70-тите години и со топол џемпер.

Капа

Се врати во мода точно на време за да ни помогне да ги преживееме студените зими. Најмодерните капи беа видени на модните ревии на Версаче и Фенди – од кожа и крзно.

Елек

Топло решение за викендите: Слободно можете да носите поголем плетен елек над голем плетен џемпер во комбинација на панталони со висок струк и чизми во стилот на 80-тите години.

Јакна под капут

Ако не сакате да се одвоите од капутот, тајната е да комбинирате лесни модели – тенката јакна ќе изгледа хармонично со минималистички капут со лежерен крој од волна.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЧевли за принцези – соработка на Christian Louboutin и The Royal Ballet
Следна објаваМислав Галер е Маж на годината за 2019 година
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР