Француската модна куќа Кристијан Лобутен реши да ги освои срцата на сите девојки во новата сезона.

Брендот неодамна ги здружи силите со британскиот Royal Ballet и претстави колекција на исклучителни чевли засновани на култното шоу „Заспаната убавица“.

„Танцот отсекогаш бил составен дел од мојата работа“, коментира дизајнерот за соработката. „Бев инспириран од волшебните претстави на компанијата Royal Ballet Company, а Sleeping Beauty ме инспирираше за создавање чевли во стилот на принцезата од бајката“ – украсени со голем пупка од роза, додека петицата е украсена со златно трње.

Покрај тоа, новата соработка е добротворна: парите од продажбата ќе бидат донирани во Кралската оперска куќа.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваПрвиот Skopje Whiskey Fest официјално заврши! Конечно и Скопје има свој виски фестивал!
Следна објаваПет стилски начини да се згреете на студ!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР