HOMI е познат саем за животен стил, кој ни ги покажува најновите трендови и стилови во светот на дизајнот на ентериер, ќе се одржи на Саемот во Милано од 24 јануари до 27 јануари.

Овој настан дополнително ќе ја зајакне позицијата на HOMI како главна вропска платформа за квалитетен дизајн и иновации, со сеопфатна внимателно избрана и квалитетна селекција на производи, вклучително и декорација, прибор за јадење, облека, текстил, мириси, подароци и детали за празници.
Настанот, исто така, ќе им понуди на своите посетители програма на работилници, форуми и состаноци, каде ќе можат да научат повеќе за трендовите на пазарот, идеите и предлозите што ќе им помогнат да го подобрат својот бизнис.

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЏенифер Лопез и Алекс Родригез лансираат нова колекција!
Следна објаваLouis Vuitton лансира специјални торби за празничната сезона!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР