Славниот скијачки бренд се здружи со ново дизајнерско дуо за да создаде гардероба за нашите пријатели со четири шепи…

И покрај тоа што кучињата имаат свој заштитен слој на крзно, со оглед на тоа колку може да бидат ладни зимските температури, и ним им треба нешто топло за да ги згрее.

Компанијата Poldo Dog Couture е основана во Милано пред само три години од дуото на Рикардо и Маурисио, кои ја именуваа својата компанија по едно од нивните кучиња. Овој бренд е специјализиран за италијанска облека, поводници и кревети за кучиња, кои имаат софистициран став што се појавува во еден од модните престолнини на светот.

Секој дел од оваа колекција е креиран со помош на квалитетна изработка и функционален дизајн на Moncler, кој гарантира дека вашето куче ќе може да ја носи својата јакна долго време. Сите понуди можете да ги видите на веб-страницата Moncler, во нивните бутици и кај официјалните препродавачи.

Компанијата Poldo Dog Couture е основана во Милано пред само три години од дуото Рикардо и Маурисио, кои ја именуваа својата компанија по едно од нивните кучиња.

Овој бренд е специјализиран за италијанска облека и кревети за кучиња, кои имаат софистициран став каков се формира во еден од модните престолнини на светот.

Секој дел од оваа колекција е креиран со помош на квалитетна изработка и функционален дизајн на Монклер, кој гарантира дека вашето куче ќе може да ја носи својата јакна долго време.

Сите понуди можете да ги видите на веб-страницата на Moncler, во нивните бутици и кај официјалните препродавачи.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваВечер на современ танц и видео/филм со Искра Шукарова во кафе `Котур`
Следна објаваЏенифер Лопез и Алекс Родригез лансираат нова колекција!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР