Holiday – 2019!

Колекцијата се базира на фустани со шарени отпечатоци.

Брендовите еден по еден ги претставуваат празничните рекламни кампањи. На ред е Дајан фон Фурстенберг!

Брендот ја покажа колекција за празниците кои доаѓаат, а посветена е на жените и уметноста.

Колекцијата се заснова на фустани украсени со цветни отпечатоци и разнобојни обрасци. Во новата колекција исто така, можете да најдете палта, но и многу женски панталони.

Авторот на рекламната кампања за колекцијата беше американската модна фотографка Колина Рентмистер. Снимани се моделите во шумата, како и дома со празнична вечера.

Погледнете во видеото како ги советува моделите самата дизајнерка….

СПОДЕЛИ
Претходна објаваФилмски едукативни работилници за деца во неколку градови
Следна објаваSelin Dion – моден инфлуенсер!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР