Брендот Hugo Boss прославува 15 години постоење кај нас. Во тој повод подготвивме многубројни активности, рекламна кампања во соработка со Порше Македонија, промоции, коктел настан и се што е потребно за еден совршен роденден.

Во периодот од 13 до 16 Номври искористете го роденденското намалување од -20 % на есен-зима ’19 колекција во продавницата на Hugo Boss лоцирана на Улица Македонија.

Додека на 15 Ноември со почеток од 19.00 часот со коктел настан ќе прославиме 15 години постоење на брендот Hugo Boss. Присутните гости ќе можат да уживаат во звуците на клавир и гласот на Јане Дунимаглоски, да го погледнат најновото Porsche кое ќе биде изложено пред самата продавница, да се забавуваат и заедно да прославиме уште една успешна година од постоењето на Hugo Boss кај нас.

Hugo Boss е бренд со совршена хармонија на елеганција, брзина и адреналин. Дизајнирано за мажи кои сакаат да ја истакнат својата фигура и да уживаат во беспрекорниот германски крој Пронајдете го вашето омилено парче во продавницата Hugo Boss на Ул. Македонија, Скопје.
Биди Boss, биди Hugo Boss!

СПОДЕЛИ
Претходна објаваИнтернационален детски фестивал на театар-`СОНОТ НА ОБЛАЧЕТО`
Следна објава„Мустаќлии“ четврток, 14 ноември, Мала станица
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР