Бела Хадид ги има. Џиџи ги има. Каја, Кендис, Кендал, сите ги имаат.
А, тоа што го носат супермоделите го следат и другите. Оваа сезона најпопуларните чизми на планетата се Dr Martens.

Продажбата на чизмите на Dr Martens порасна за 70% во текот на годината, а продажбата на Интернет порасна за две третини.

Чизмите со дебел ѓон карактеристични со жолти шевови се најголем тренд за есен / зима во 2019 година.

СПОДЕЛИ
Претходна објава`Црвени емоции`-избрани дела на Маја Стефановска во Музеј на Град Скопје
Следна објаваИзложба на Страхил Петровски во Мала Станица!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР