Иконскиот Louis Vuitton Monogram дезен доби нов изглед, а ние мора да признаеме дека многу ни се допаѓа. Познатата француска модна куќа го крена класичниот animal дезен, истакнувајќи ги своите најдобри парчиња.

Инспирирани од шарите на зебра и леопард, Louis Vuitton ги комбинираше овие отпечатоци со традиционалниот Monogram, во волшебна палета на природни тонови. Колекцијата има основни, класични модели како торбички Neverfull и Onthego Tote, чанти од Twist и NeoNoe, мали кожни додатоци и детали, што ни дава можност да заблескаме во еден сосема нов стил оваа есен.

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваКалинката е рајско овошје кое го чува нашето здравје!
Следна објава10 топли плетени здолништа идеални за есенските денови
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР