Големата бела кошула никогаш не била поубава. Носете ја под кратка јакна, комбинирајќи различни должини, играјќи си со вашата фигура.

Долгата бела кошула со необичен крој или со интересни апликации е еден од најголемите трендови на есенската сезона.

Вакви кошули претстави и брендот Баленсијага и тие можат да го заменат фустанот, но ќе изгледаат подеднакво убаво и необични во тандем со карго панталони.

Ако додадете на својот стајлинг пократка јакна и масивни патики, ќе добиете изглед на sвездите на уличниот стил.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваSKOPJE DESIGN WEEK 2019 СО ОТВОРЕН ПОВИК ЗА УЧЕСНИЦИ
Следна објаваЛОНДОН- град со богато минато, динамична сегашност и возбудлива иднина!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР