Еден од најочекуваните црвени килими е секако оној на MTV VMA наградите кои се одржаа рано во утринските часови во Калифорнија.

Како и секоја година имаше многу стилски и модни грешки, но и оние кои се во тренд.

Сем пеачките, на листата се најдоа и топ моделите како Џиџи и Бела Хадид, како и Адриајана Лима и Хајди Клум кои воопшто не разочараа со својот моден избор.

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваДесет години магија на Македокс
Следна објаваВлатко Стефановски и Кит Ричардс за отворањето на петтото издание на Филмскиот фестивал Скопје Синема Сити
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР