Овие патики се креирани врз основа на фустанот од брендот Версаче, кој го носеше Џенифер Лопез!

Италијанската модна куќа Versace направи патики во соработка со брендот Concepts. Како резултат на тоа, моделот на патики Versace Chain Reaction се појави во бојата на легендарниот зелен фустан на Џенифер Лопез од свилен шифон, во кој пејачката се појави на доделувањето на Grammy наградата во 2000 година.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваВечерва на „Охридско лето“ Концерт за виолончело и пијано!
Следна објаваПравила кога одите во посета на новороденче!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР