За декорација на косата, доволно е да додадете еден додаток (или повеќе).

Големите шноли, кои се повеќе за убавина отколку за функционалност, сè уште се во мода. Но, сега тие треба да бидат дополнети со големи перли, кои се наоѓаат по должината на целата коса.

Треба да заборавите на црните шноли и да изберете со животински принт или покриени со злато / сребро или да бидат во форма на букви (можете да напишете сè). И да, треба да изберете неколку (три или повеќе).

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваПогонскиот мотор на Porsche за Formula Е
Следна објаваVivienne Westwood : Минималистички вечаници за секоја форма!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР