Од назначувањето на Anthony Vaccarello, речиси сите негови ревии се одржани во близина на Ајфеловата кула.

Vaccarello вешто ги поврзал една од најпознатите знаменитости на Париз со амбициозните и храбри колекции. Сепак, далеку од треперливите светла, дизајнерот внимателно и смирено изгради нешто друго во своите  вонсезонски колекции посветени на вистинскиот живот.

“Колекцијата Pre-Fall 2019 е начин да се погледне на облеката во стилот на Rive Gauche“, рече дизајнерот. “Станува збор за гардероба, а не за создавање нови силуети. Сакам да сонувам, но исто така ја сакам и реалноста. Оваа колекција се фокусира на идејата за совршена јакна, совршена кошула, совршени здолништа, совршени панталони. “

Во колекцијата Pre-Fall 2019, Vakarelo апсолутно се фокусира на практичноста и разновидноста на облеката. Повеќето стајлинзи изгледаат многу андрогено. Впрочем, ако жените Saint Laurent во сезонските модни ревии имаат апсолутно право да на било кој начин ги покажат своите тела, тогаш предсезонските колекции за  мажите и жените се фокусирани на унисекс концепт.

Šik i ništa drugo: Saint Laurent Pre-Fall 2019 Šik i ništa drugo: Saint Laurent Pre-Fall 2019 Šik i ništa drugo: Saint Laurent Pre-Fall 2019 Šik i ništa drugo: Saint Laurent Pre-Fall 2019 Šik i ništa drugo: Saint Laurent Pre-Fall 2019 Šik i ništa drugo: Saint Laurent Pre-Fall 2019 Šik i ništa drugo: Saint Laurent Pre-Fall 2019 Šik i ništa drugo: Saint Laurent Pre-Fall 2019 Šik i ništa drugo: Saint Laurent Pre-Fall 2019 Šik i ništa drugo: Saint Laurent Pre-Fall 2019 Šik i ništa drugo: Saint Laurent Pre-Fall 2019 Šik i ništa drugo: Saint Laurent Pre-Fall 2019

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваRolls Royce ковчег за шампањ од 47.000 долари!
Следна објаваКако да поминете една ноќ во Лувр и да вечерате со Мона Лиза?
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР