Ние традиционално и детално ги прегледуваме фотографиите од водечките брендови и ги избираме најинтересните модели на торби.

Само на ревијата на Balenciaga можеа да се видат десетици оригинални модни додатоци – почнувајќи од минијатурни торби на тенок ланец до големи торби за супермаркети. Торбите на Off-White и Maison Margiela се подготвени да се натпреваруваат со нив во степенот на оригиналност: не само што се стилски, туку се и практични, сигурно ќе бидат корисни за патување или кога сакате да дремнете на нешто пред или за време на летот. Ако сакате, напротив, нешто анти-практично, но многу убаво, обрнете внимание на малите кристални торби на Paco Rabanne или Y / Project, кои личат на модифицирани торби на нашите баби.

Погледнете ги овие и многу други варијанти на женски чанти од Париската модна недела, во нашата фото галерија. Дефинитивно, овде секоја торба е предмет на нашите желби!

30 najlepših torbi sa pariske Nedelje mode

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваGucci за легализација на абортусот со порака “Мое тело, мој избор”
Следна објаваRolls Royce ковчег за шампањ од 47.000 долари!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР