GALVAN

Криси Тајген е позната по нејзината љубов кон розовите тонови, особено кон нијансата на фуксија.

Американскиот модел уште еднаш покажа знаење како да носи провокативна сјајна нијанса – таа се појави на улиците на Њујорк со својата ќерка Луна во фустан и сандали во нијанса на фуксија.

Криси Тајген носеше асиметричен фустан драпиран на страна, свилен мантил во иста нијанса и женствени сандали со тенки ремени во истата нијанса. За да се избалансира таква сјајна облека, Криси направи ниска мазна опашка и лесна шминка. Таа изгледаше многу женствено и модерно во исто време.

Ако сакате да носите боја на фуксија како Криси Тајген ова лето и да бидете во центарот на вниманието, Ви препорачуваме да ги погледнете нашите предлози …

SEE BY CHLOÉREJINA PYONANUSHKAPRADAHOUSE OF HOLLANDHANEYAQUAZZURAMICHAEL MICHAEL KORSAMINA MUADDIROTATE BIRGER CHRISTENSENSTUART WEITZMANSOPHIA WEBSTER

СПОДЕЛИ
Претходна објаваХит на летната сезона 2019 – бел костим за капење!
Следна објаваДрамскиот аматерски фестивал – ДАФ прославува 60 години од своето постоење
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР