Хит на претстојната летна сезона.

Минатата година, главен тренд на плажа беше костим за капење – во боја на кожата, создавајќи го ефектот на гола кожа. Во летната сезона 2019 година, белиот костим за капење ќе стане апсолутен хит. Без отпечатоци и без компромис со бојата. Без непотребни украси – белите костими за капење, кои се во мода, се екстремно концизни.

Во ретки случаи, дизајнерите сугерираат push-up: таков модел е можен кога станува збор за дводелни костими за капење, за многу тенки фигури.

Белата костим за капење дава волумен и модните дизајнери сугерираат да изберате спортски модели или елегантен костим за капење во стилот на деведестите, без додавање на декорација, жици и апликации.

Главниот фокус на современиот костим за капење 2019 е неговата боја.

Instagram @tetyamotyaInstagram @victoriassecretInstagram @stellamaxwellInstagram @tatjanamariposaTory Burch/ On The IslandFleur Of England/Fendi,

СПОДЕЛИ
Претходна објаваКако да го подобрите видот на природен начин?
Следна објава15 модели во нијанса на фуксија!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР