BLUMARINE го следи големиот тренд на комбинирање на спортска и елегантна облека.

Хеланки, кратки топови (crop top) и други спортски парчиња се комбинирани со елегантни, нежни и женски летни фустани.

Двете неспоиви реалности заедно прават одлична рамнотежа меѓу историското наследство на брендот и актуелните трендови.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЏиновскиот колаж од хартија пред Лувр – уништен за неколку часови!
Следна објаваМудан – часовник украсен со 15.858 дијаманти!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР