Нов, интересен дизајн и материјали инспирирани од `винтиџ` стилот се она што ја обележува пролетната модна линија на модни аксесоари на Diesel. Оваа колекција наречена `Edge` преставува фузија на полиран челик комбиниран со хематит и ахат. Силен контраст инспириран  од механички дизајн, колекцијата ја сочинуваат ланче со двоен прврзок и со војничка плочка комбинирани до двоен прстен.

Трите различни модели на нараквици се инспирирани од смаото лого на брендот и го симолизираат влијанието на Street art-ot.

Одберете го моделот кој највеќе ви се допаѓа!

 

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваКара Делавињ во нова кампања на Диор!
Следна објаваСовршено модерна колекција на тапети!
Art will remain the most astonishing activity of mankind born out of struggle between wisdom and madness between dream and reality in our mind!! Со повеќе од солидни познавања на класичната уметност и со исклучителнo познавање на француската мода и стил на живеење, Маја ја презентрира убавината на уметноста во посебните мигови на секојдневието, нагласувајќи го акцентот на идиличните егзотични патувања. Формалната цел на убавината е страста на љубовта; (нејзина омилена изрека).

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР