Новата колекција на Изабел Марант, претставена на Париската модна недела е ода на 80-тите години …

Една од најбараните дизајнерки на актуелната модна сцена, уште еднаш ја покажа својата исклучителна креативност со впечатливи женствени форми.

Изабел Марант е доследна на нејзиниот стилски потпис кој може да се опише како стил на модерна светска патничка, со посебно чувство за модата.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваОвие тонови се совршена нијанса за секоја сезона!
Следна објаваOff-White има нова колекција која комбинира женственост и спортски стил!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР