По презентирањето на својата ready-to-wear кампања, брендот Dolce & Gabbana сега ни се фали со своите нови модни додатоци …

Преку моделите на торби украсени со нивното лого, очила за сонце со очигледна ретро инспирација, сите новини што можеме да ги видиме во оваа кампања се дизајнирани така, да остават траен впечаток на секој од нас и веднаш да бидат препознатливи.

 

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваGIORGIO ARMANI – со препознатлива естетика за пролет 2019!
Следна објава3 важни причини зошто треба да јадете бадеми!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР