Liu Jo ја претстави новата кампања пролет / лето 2019 која се одликува со женственост и сензуалност.
Sвезда на кампањата веќе втора сезона е Anna Ewers.

Познатата модна куќа со гордост ја истакнува соработката со најдобрите модни фотографи Mert&Marcus, кои успеаја да ја покажат визијата на креативниот моден тим на  Liu Jo.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваCopenhagen’s Fall 2019 Fashion Show!
Следна објаваGIORGIO ARMANI – со препознатлива естетика за пролет 2019!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР