Брендот за часовници Omega, одржа специјален настан во Шангај за да ја претстави својата нова колекција Constellation Manhattan, со 101 модел во три големини …

Главните ѕвезди на настанот беа Синди Крафорд, Никол Кидман, Алесандра Амбросио и Лиу Шиши.

Тоа секако беше квалитетен настан, кој се одржа во Expo I-Pavilion. Посетителите имаа можност да видат редизајн на легендарните Constellation часовници, како и четири фантастични жени кои се вистинска инспирација.

Секоја од претходно споменатите дами беше гламурозен почесен гостин на вечерта, претставувајќи ја убавината, софистицираноста и перфекцијата според кои е позната Constellation колекцијата.

 

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваAdidas го претстави новиот Falcon модел на патики!
Следна објаваОдмор каков до сега не сте дожевеале!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР